Bingöl'de Gezilecek Yerler | Bingöl En İyi Turistik Mekanlar - Gezi ve Seyahat
Yeni Yazılar
Yükleniyor...

16 Eylül 2019 Pazartesi

Bingöl'de Gezilecek Yerler | Bingöl En İyi Turistik Mekanlar

Bingöl, Doğu Anadolu bölgesinde yer alan merkeziyle birlikte 8 ilçesi bulunan ve plaka kodu 12 olan bir şehrimizdir. Bingöl ilimiz küçük olması sebebiyle gezilecek yerleri de az vardır diyebiliriz. Fakat yine de aşağıda paylaştığımız yerler dışında sizlerin de bildiği güzel yerler varsa yorum bölümünden tavsiyelerinizi bizlere yazabilirsiniz. Şimdi lafı fazla uzatmadan Bingöl'de gezilecek yerler neresidir sırayla paylaşalım.

Bingöl'de Gezilecek Yerler

1-) Yüzen Ada

Yüzen ada, Bingöl'ün Solhan ilçesindeki Hazarşah köyünde yer almaktadır. Bu köyde bulunan Aksakal Göl Mezrası üzerinde yer alan yüzen ada tamamen doğal olarak oluşmuştur ve köy halkı tarafından keşfedilmiştir. Yüzen adadan bir görüntüye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bingöl yüzen ada

2-) Çır Şelalesi

Bingöl merkezde Uzundere köyünde yer alan Çır şelalesi Bingöl'ün bir başka gezilecek ve görülecek yerlerinden birisidir. Çır şelalesi 100 metre yükseklikte bulunan Çır taşı adı verilen bir kayalığın ortasından geçen şelaledir. Özellikle yaz ayları şelaleyi yerli ve yabancı turistler ziyaret etmektedir. Sizlerin de yolu Bingöl'e düşerse bu güzel şelaleye gidebilir ve hatıra fotoğrafları çekebilirsiniz.

Çır şelalesi

3-) Pargasur Şelalesi

Yaklaşık 30 metre yükseklikten akan Pargasur şelalesi Bingöl'ün Yayladere ilçesinde bulunmaktadır. Özellikle şelalenin etrafındaki yeşillik insanı büyülemeye yetiyor. Gerçekten Bingöl'e giderseniz bu şelaleye uğramanızı tavsiye ederiz. Bu şelale Bingöl'de görülmesi gereken en iyi yer desek yanlış olmaz. Dilerseniz şelalede yüzebilirsiniz veya resim çekebilirsiniz. Ek olarak son zamanlarda bu şelaleye giden turistlerin sayısında artış bulunmaktadır. Şelaleden bir görüntüye aşağıdan bakabilir ve ne kadar mükemmel olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Pargasur şelalesi

Bingöl'de gezilecek ve görülecek en iyi yerler bu şekildedir. Umarız beğenirsiniz. Bizlere destek olmak için yazılara yorum atmayı unutmayınız. Teşekkürler iyi gezmeler dileriz.

Arkadaşlarınla paylaş

Bize aşağıdan fikrinizi söyleyebilirsiniz.

Bildirim
Sitemize hoş geldiniz. Birbirinden güzel gezilecek yerler listesine sağ taraftan aratma yaparak veya sitede gezerek ulaşabilirsiniz.
Tamam