Bilecik Gezilecek Yerler | Bilecik'de Nerelere Gidebilirim? - Gezi ve Seyahat
Yeni Yazılar
Yükleniyor...

16 Eylül 2019 Pazartesi

Bilecik Gezilecek Yerler | Bilecik'de Nerelere Gidebilirim?

Plaka numarası 11 olan Bilecik ilimizin merkeziyle birlikte toplamda 8 tane ilçesi mevcuttur. Bu ilçelerde birbirinden güzel gezilecek ve görülecek yerler vardır. Özellikle Ertuğrul Gazi ve Şeyh Edebali türbelerine her yıl binlerce ziyaretçi gelmektedir. Hem İstanbul'a hem de Ankara'ya yakın olması sebebiyle bir hafta sonu gidip Bilecik'teki tüm ziyaret edilecek yerleri gezebilirsiniz. Şimdi sizlere Bilecik gezilecek ve görülecek yerlerin listesini paylaşalım. Ayrıca sizlerin de bildiği farklı yerler varsa yorum alanından bizlere yazabilirsiniz.

Bilecik Gezilecek Yerler

1-) Bozcaarmut Göleti

Bozcaarmut Göleti, Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde yer alan harika bir mekandır. Hem sessiz hem de huzurlu bir ortam arıyorsanız burası tam size göredir. Üstelik gölete girişler 5 tl gibi düşük bir miktardır. Ayrıca göletin etrafında isterseniz kamp yapabilirsiniz. Göletten bir görüntüyü aşağıya ekleyelim.

Bozcaarmut Göleti

2-) Ertuğrul Gazi Türbesi

Bilecik denilince akla ilk gelen yerlerden birisi Söğüt'de bulunan Ertuğrul Gazi Türbesi'dir. Burada Osmanlı Devleti'nin kurucusu olan Osman Gazi'nin babası Ertuğrul Bey'in türbesi yer almaktadır. Eğer yolunuz düşerse buraya kesinlikle uğrayıp ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Türbeyi ziyaret edip Ertuğrul Gazi başta olmak üzere tüm Osmanlı padişahlarının ruhlarına Kur'an-ı Kerim okuyabilir ve dualar edebiliriz. Şimdiden yapacağınız duaları Allah kabul eylesin.

Ertuğrul Gazi Türbesi

3-) Harmankaya Kanyonu

Bir başka gezilecek yerlerden birisi Harmankaya Kanyonu ve Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı'dır. Harmankaya Kanyonu Yenipazar ve İnhisar ilçeleri arasında yer almaktadır. Özellikle doğa gezilerinden hoşlanıyorsanız bu kanyona gidebilir ve yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca kanyonun tabiat parkı da mevcuttur. Daha doğrusu kanyon bu tabiat parkının içerisinde yer almaktadır. Yani hem kanyonda yürüyüş yapabilir hem de tabiat parkını gezebilirsiniz.

Harmankaya kanyonu ve tabiat parkı

4-) Osmaneli Aya Yorgi Kilisesi

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde yer alan Aya Yorgi Kilisesi bir Rum Ortodoks kilisesidir. Restorasyonu tamamlanan Aya Yorgi Kilisesi turizme açılmış olup her yıl çok sayıda yabancı turist çekmektedir. Kilisenin dışarıdan bir görüntüsüne aşağıdan bakabilirsiniz.

Aya Yorgi Kilisesi

5-) Şeyh Edebali Türbesi

Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret ettikten sonra Şeyh Edebali Türbesi'ni ziyaret etmemek yanlış olur. Şeyh Edebali, Osman Gazi'nin baş hocası ve devletin manevi kurucusudur. Bu bakımdan Bilecik'te gezilecek yer olarak öncelikle Ertuğrul Gazi türbesiyle birlikte Şeyh Edebali türbesini koymamız gerekmektedir. Kendisini türbede ziyaret etmeli ve dualar etmeliyiz. Bilecik'in merkezinde yer alan türbeyi her sene yüz binlerce yerli ve yabancı turist ziyaret etmektedir.

Şeyh Edebali Türbesi

6-) Suuçtu Şelalesi

Bilecik'in Yenipazar ilçesinin Yukarıçaylı köyünde yer alan Suuçtu şelalesi bir başka gezilecek ve görülecek yerler arasında gelmektedir. Suuçtu şelalesine giderecek güzel fotoğraflar çekebilir ve manzaranın tadını çıkartabilirsiniz. Ayrıca şelalenin altındaki küçük gölete ayaklarınızı sokabilir ve içine girebilirsiniz. Fakat dikkat etmenizde fayda var çünkü şelalenin suyu çok soğuktur.

Suuçtu şelalesi

7-) Zincirli Kaya

Bilecik'in merkezinde, Şeyh Edebali Türbesinin yakınlarında yer alan Zincirli kaya her yıl yoğun şekilde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Tarihi gizemini koruyan zincirli kayanın bir resmine aşağıdan bakabilirsiniz.

Zincirli kaya

Bilecik şehrimizde yer alan tarihi ve gezilecek yerler bu şekildedir. Umarız listemizi beğenirsiniz. Şimdiden iyi seyahatler dileriz.

Arkadaşlarınla paylaş

Bize aşağıdan fikrinizi söyleyebilirsiniz.

Bildirim
Sitemize hoş geldiniz. Birbirinden güzel gezilecek yerler listesine sağ taraftan aratma yaparak veya sitede gezerek ulaşabilirsiniz.
Tamam